Dijital İmplant

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte diş hekimliğinde kullanılan yöntem ve methodlar dijital şekilde gelişmeye başlamıştır. İmplant tedavisi de dijital gelişmenin en çok kullanıldığı tedavi yöntemlerinden biri olmuştur, dijital implant tedavisine geçiş yapılmıştır.

Alışılagelmiş yöntemlere kıyasla 3 boyutlu analizler sonucu cerrahi guide sistemi geliştirilmişti. Bu sistem implantların yerleştirilme süresini oldukça kısaltarak hastanın tedavi sırasındaki ve sonrasındaki süreci daha konforlu geçirmesini sağlamaktadır.


Cerrahi Guide (Plak)

Dijital implant için guide sisteminin hazırlık aşamasında, kişinin ağız içinden alınan 3 boyutlu radyografi ve ölçüler dijital ortamda birleştirilerek kişiye özgü bir plak hazırlanır. Sonrasında bu guide sistem implantların en uygun pozisyonda, çapta ve uzunlukta dikişsiz bir şekilde işlemin gerçekleştirilmesini sağlar.


İşlem sonundaysa yine daha önceden hazırlanan geçici dişler tedaviden hemen sonra implantların üzerine yerleştirilerek, aynı seansta hem implant hem de dişler yerleştirilmiş oluyor. Böylelikle hastanın estetik ve fonksiyonel kaybı tek aşamada tamamlanmış olur.

 

1