TDB Ücret Tarifesi

Türk Diş Hekimleri Birliği her yıl diş hekimlerinin uygulayacağı ‘Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesi’ yayınlamaktadır. Fiyat tarifesi diş hekimleri odalarından gelen görüş ve öneriler doğrultusunda belirlenip Türk Diş Hekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulunun toplantısında kabul edilip, Sağlık Bakanlığına gönderilmektedir.

Diş hekimliğinde tedaviler seçeneklidir. Örneğin bir diş hekimi köprü tedavisini tercih edebilirken bir diğeri implant destekli protez tedavisi önerebilir. Bu durumda fiyat değişkenlik gösterecektir. Hekimin bakış açısı, uzmanlık düzeyi, sizin öncelikleriniz tedavi ücretini etkilemektedir. Genel bir ilke olarak sağlık alanında tedaviler hastaya göre planlanır.

Türk Diş Hekimleri Birliği`nin yayınladığı fiyatlar rehber niteliğindedir ve amacı fiyatlar hakkında fikir almak olan hastalarımıza, fikir vermesi açısından sitemizde yayınlanmaktadır. Kliniğimizde hasta danışmanlarımız ödemeler konusunda hastalarımıza yardımcı olmaktadır. Özel sigorta ve kurum anlaşmaları, kredi kartı ya da elden taksit, mesleki indirimler, özel anlaşmalar, şehit gazi yakınları indirimleri gibi bir çok farklı olanaktan yararlanabilirsiniz.

1